HAC

ÖNEMLİ UYARI: Kayıt yaptıracağınız acentanın hac yetkisi olup olmadığını, HURSAD (Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği) veya Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan öğrenmeden ücret yatırmayınız.

Kayıt yaptıracağınız acenta, Hac yetkisi almış veya hac yetkisi olan acentalar tarafından kayıt yetkisi verilmiş acentalar olmalıdır.

Hac Ücretleri

İki kişilik odalarda kişibaşı 21.200 Riyal karşılığı, Türk Lirası
Üç kişilik odalarda kişibaşı 18.900 Riyal karşılığı, Türk Lirası
Dört kişilik odalarda kişibaşı 16.900 Riyal karşılığı, Türk Lirası
Kurban ücretleri fiyata dahildir.

Talepleriniz doğrultusunda, 5* ve Ekonomik hac kategorilerindeki organizasyonlarımızdan birini seçebilirsiniz.

5* Hac organizasyonlarında Mekke ve Medine’de Harem-i Şeriflere en yakın otellerde, açık büfe olarak konaklama yapılmaktadır.

 

Ekonomik hac organizasyonlarında, Medine’de Merkeziye de, Mekke’de Kabe’ye 3,5 km, mesafede bulunan otelimizde konaklanılır.

Mekke otelimizde 24 saat ücretsiz servis bulunmaktadır. Ekonomik hac kategorilerinde, Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulunun belirlediği yemek standartlarında konaklama yapılır.
Otelimizde, tüm odalar müstakil banyo ve WC li olup, odalarda Türk kanalları bulunan televizyon sistemi, buzdolabı, telefon ve klima mevcuttur.

Odalarda konaklayacak en fazla kişi sayısı yine Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu tarafından kararlaştırılır ve kişi sayısına göre hac ücretleri belirlenir.

Hac ücretine dahil olanlar, Türkiye: Hacı adaylarının bulunduğu il dışından uçaklarının olması durumunda havaalanı trafsferleri, zorunlu seyahat sigortası, Diyanet İşleri Başkanlığı harçları, aşı ücretleri, uçak bilet ücretleri, hediyelik hac malzemeleri dahildir.

Hac ücretine dahil olanlar, Suudi Arabistan: Kurban bedelleri, vize ve Suudi Arabistan makamlarınca alınan ücretler, talep edilen otellerin konaklama ücretleri, Mekke ve Medine ziyaret yerlerinin gezilmesi, Hudeybiye ve Curane umre araç bedelleri, izin verildiği sürece Cidde şehir gezisi ve ikramlar, Medine-Mekke-Cidde intikal ücretleri, Mekke-Arafat-Mina transfer ücretleri, hastane servisi, rehberlik hizmetleri, ekonomik programlarda 24 saat Kabe servisleri, Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu tarafından belirlenen Arafat kumanyası ve organizasyon kategorisine göre belirlenen yemek bedelleri.

Diğer Turları Keşfedin