KARADENİZ TURU

1.GÜN İstanbul > Trabzon > Kayabaşı Yaylası
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu “Hira Tur” bankosunda saat 04.30‘da buluşuyoruz. Check-ın işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları‘nın PC2812 seferiyle 06.00‘da Trabzon‘a uçuyoruz. Varış: 07.40. Varışın ardından özel aracımız ile Trabzon gezimize Ayasofya Camisi ve MüzesiAtatürk Köşkü ve Gülbahar Hatun Külliyesi ziyaretleri ile başlıyoruz. Ardından Akçaabat üzerinden 1800 metre yükseklikteki Kayabaşı Yaylası’na çıkıyoruz. Konaklayacağımız otele yerleşmenin ardından yayla gezisini müteakip akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yaylakent Tesisleri vb.

2.GÜN Kayabaşı Yaylası > Maçka > Gümüşhane > Zigana Yaylası
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Maçka’ya hareket  ediyoruz. Zigana Dağları‘ndan  Gümüşhane’ye geçiyoruz. Burada Tarihi Süleymaniye Camisi ziyareti, şehir turu ve alış veriş için serbest zamanın ardından Karaca Mağarası‘na çıkarak yeraltındaki eşsiz güzellikleri görüyoruz. Dönüşte Hamsiköy’de bir mola verip, yemyeşil yamaçları panoramik olarak fotoğraf çekme imkanı sonrasında konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Zitaş Zigana Yaylakent Tesisleri vb.

3.GÜN Zigana Yaylası > Uzungöl Yaylası
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Fırtına Deresi’ni takip ederek, Uzungöl Yaylası’na hareket ediyoruz. Seyir esnasında vereceğimiz fotoğraf molaları sayesinde yeşilin her çeşidini görebileceğimiz bir yolculuktan sonra Karadeniz’in simgelerinden 1050 metre yükseklikteki Uzungöl Yaylası’nın güzelliklerinin seyrini müteakip akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Fettahoğlu (Grand Sis) Otel vb.

4.GÜN Uzungöl Yaylası > Rize Ayder Yaylası
Otelde alacağımız kahvaltının ardından TrabzonOfÇaykara üzerinden kaplıca yaylası olarak da bilinen Karadeniz’in en güzel yaylası 1650 metre yükseklikteki Ayder Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde çay’ın nasıl imal edildiğini görmek ve bilgi almak için Çay Fabrikası ve Rize Bezi Fabrikası gezisinin ardından Rize ve Çamlı Hemşin üzerinden Ayder‘e ulaşıyoruz. Ayder Yaylası gezisini müteakip akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Haşimoğlu Otel vb.

5.GÜN Ayder Yaylası > Trabzon > İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından yayla gezisi için serbest zamanı müteakip Trabzon‘a hareket ediyoruz. Şehir turu ve alışveriş için serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuz için Trabzon Havalimanı‘na hareket ediyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC2819 seferi ile saat 20.50’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuyoruz. Varış: 22.35.

Ücret Detayları

Pegasus HY ile İstanbul S. Gökçen/Trabzon/İstanbul S. Gökçen gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
4 gece yayla otellerinde konaklama
Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
Programda belirtilen müze, ören yeri, mağara giriş ücretleri ve çevre gezileri
Rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası
Klimalı otobüs ve midibüslerle ulaşım hizmetleri
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler
Program dışı talep edilecek ekstra turlar
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
Talep edildiğ takdirde, PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Diğer Turları Keşfedin