Umre Örnek Program

Umre programlarımız, 2 günden başlayarak, Hac bakanlığının izin verdiği süreye kadar uzayabilir. Gün sayısı müşteri talebine göre değiştirilebilir. Aşağıda 9 Günlük örnek program sunulmaktadır.

Umre örnek program akışı

1. Gün Cumartesi İstanbul, Atatürk hava limanı dış hatlar gidiş terminali, Hira Tur kontuarı önünde saat 10:00 da buluşma, Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra uçağa biniş ve Medine’ye TK 108 sefer sayılı uçağımızla hareket. Medine Havalimanına yaklaşık yerel saatle 14:15 de varış. Pasaport kontrolden sonra “Hira Tur” yer ekibi tarafından karşılama. Klimalı araçlarla yapacağımız yaklaşık 20 dakikalık yolculuk sonrasında, otelimize varıyoruz. Check-in işlemleri sonrasında misafirlerimize kısa bir istirahat zamanı bırakılacaktır. Akşam yemeği ve yatsı namazı sonrası, Hira Tur ekibi eşliğinde Mescid-i Nebevi’ye gidilerek Ravza ziyareti yapılacaktır. Otelimize dönüşte çevre mescidlerin tanıtımı ve genel bilgi verilecektir. Allah-ü Teala ziyaretinizi kabul ve tekrarını nasip etsin.

2.Gün Pazar Serbest gün, Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Yatsı namazı sonrası misafirlerimizle, hurma pazarına gidilecektir.

3. Gün Pazartesi Bugün, Medine-i Münevvere gezimiz var. Sabah namazını müteakiben kahvaltının alınması ve bildireceğimiz saatte otel lobisinde buluşarak şehir gezisi için hareket. Gezilecek yerler; Uhud Dağı ve Şehitliği, Mescidi Kıbleteyn, Yedi Mescitler (Hendek bölgesi) ve Kuba mescidi, Gezi yaklaşık 2,5 saat sürecek ve günün kalan kısmı serbest gün olarak geçirilecektir. Akşam yemeği otelimizde. sonrasında Mekke için hazırlık.

4. GÜN Salı Sabah namazı ve Kahvaltı sonrası, öğlen namazına kadar serbest zaman. Öğlen namazı sonrası tüm misafirlerimizle ihramlı olarak otel lobisinde buluşma. Saat 13:00 gibi otelden ayrılış ihram namazı ve topluca umre niyeti yapmak üzere, Medine Mikad mescidine hareket, Mikad mescidi Mekke yolu üzerinde olup, otelimize yaklaşık 20 dakikalık mesafededir. Mikad mescidindeki görevlerimiz sonrasında otobüslerle Mekke’ye hareket edilecektir. Mekke oteline varış ve check-in işlemleri sonrası yatsı namazına kadar dinlenilecektir. Yatsı namazı sonrası, Umre vazifesini yapmak üzere Kâbe’ye gidilecek olup Umre vazifemiz yaklaşık 2 saat sürecektir. Allah-ü Teala Umrenizi kabul etsin.

5. GÜN Çarşamba Sabah namazı ve kahvaltı sonrası, Mekke ziyaretlerimiz yapılacaktır. Ziyaretlerimiz yaklaşık 3 saat sürecek. Hac güzergâhı olan, Arafat Dağı, Müzdelife, Mina, Sevr Dağı ve Hira Dağı ziyaret edilecek.

6. GÜN Perşembe Serbest gün. Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde.

7. GÜN Cuma Sabah namazı ve Kahvaltı sonrası bir kaç saat istirahat etmeniz dinlenmeniz açısından iyi olacaktır. Cuma namazı için Kabe’ye biraz erken gitmeniz uygun olur. Suudi Arabistan’da hafta sonu tatili Perşembe ve Cuma günü olduğundan, Kabe Cuma namazlarında kalabalık olmaktadır.

8. GÜN Cumartesi Serbest gün. Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Pazar günü otel çıkışımız erken olacağından, yatsı namazı sonrası veda tavafı yapılacaktır.

9. GÜN Pazar Kahvaltı sonrası saat 10:00 da otelimizden check-out işlemleri yapılmış olarak, Cidde havaalanına hareket edilecektir. Saat 14:00 da TK 093 sefer sayılı uçağımızla İstanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saatle yaklaşık 18:00 da İstanbul havaalanına ulaşıyoruz. İstanbul’a hoş geldiniz.

Second Options

Diğer Turları Keşfedin